YOL YARDIMI

ÇEKİCİ HİZMETİ
Aracın arızalanması, kaza sonucu hareket edemez durumda kalması, iki lastiğin birden patlaması veya stepne bulunmaması gibi durumlarda araç, aynı il sınırlarında en yakın servise; benzinin bitmesi halinde ise en yakın benzinciye çekilir.

KURTARMA HİZMETİ
Aracın çekici ile kurtarılmasının mümkün olmadığı durumlarda (kaza veya başka nedenlerle aracın yoldan çıkması gibi) kurtarma masrafları 200 Euro'ya kadar karşılanır. Belirtilen limiti aşan hizmet bedeli, müşterilerden tahsil edilir.

KONAKLAMA HİZMETİ
Arızalanan veya kaza yapan aracın 48 saat içinde onarılmayacak durumda olması halinde , çekici veya kurtarma işleminin Continental'in yol yardımı hizmeti tarafından yapılması önkoşuluyla, arızalı araç sürücüsüne ve yolculara (maksimum 5 kişi) 3 veya 4 yıldızlı bir otelde kahvaltı dahil konaklama imkanı sağlanır.

ARACIN EMANET VE MUHAFAZASI
Kaza geçiren aracın onarım süreci 72 saati aşacak ise veya aracın çalındıktan sonra bulunması halinde, Continental'in yol yardım hizmeti 3 günlük otopark bedelini karşılayacaktır. Otopark üçreti günlük belediye otopark üçreti aşamaz.

PATLAYAN LASTİĞİN DEĞİŞTİRİLMESİ
Araç Sürücüsünün talep etmesi halinde, havası inen veya patlayan lastik, gönderilecek görevli bir ekip tarafından değiştirilir. Araçta stepne bulunmaması veya lastiğin onarılmasını gerektiren durumlarda araç en yakın yetkili servise çekilir.