LASTİK

Araba lastikleri genellikle aracın aşağı yukarı en önemsiz parçaları olarak görülür. Bu doğru olmaktan çok uzak bir yaklaşımdır. Lastikler aracın yol ile temas eden tek ve en önemli kontak noktasıdır.

Bu sebeple Continental olarak size sunduğumuz hizmetler :

» Lastik Satışı
» Satış sonrası destek
» Fiyat/performans birincisi lastikler

AKÜ

Araçların harekete geçip çalışmasını marş motoruna akım göndererek sağlayan ve kimyasal anlamda enerji depolayarak, gerektiğinde bu kimyasal enerjiyi elektrik enerjisine çeviren cihazlardır.

Servisimizde akü bağlantı kabloları ile elektrolit seviyesi kontrol edilir ve kutup başı temizliği yapılarak akü voltajı ölçümü yapılır.

» Akü geriliminin multimetre ile kontrol edilmesi
» Eski tip aküler için akü kapakların açılıp, elektrolit kontrolü gerçekleştirilmesi
» Akü Bomesiyle sırayla gözlerin kontrol edilmesi

JANT

Jant, aracın yol ile temasını sağlayan lastiğin ayrılmaz bir parçasıdır ve lastiği taşıyarak sürüş güvenliğini ve konforunu doğrudan etkiler. Farklı malzemelerden üretilebilmekle birlikte, günümüzde özellikle aliminyum alaşımlı jantlar yaygın olarak araçlarda kullanılmaktadır. Jant konusunda dikkat edilmesi gereken en önemli noktalar araç ile jant arasında uyum bulunması ve kullanılan jantların yol koşullarından ötürü zaman içerisinde uğradığı hasarların zamanında müdahale ile düzeltilmesidir. Hatalı jant seçimi ve hasarlı jant kullanımı, araçta balans problemleri yaratıp, sürüş güvenliğini olumsuz etkileyebilecek sonuçlar doğurabilir.

Servisimiz içerisinde geniş bir jant yelpazesi bulunmaktadır.

» Lastiğin janttan ayrılması
» Jantın düzeltilmesi
» Uygun jant seçimi